Stop množitelům

Obchod se zvířaty zřejmě nikdy nebyl humánní či etický, ovšem alarmující praktiky posledních několika let nutí milovníky zvířat k aktivitám na poli osvěty laiků, kteří nemají čas či náladu se touto problematikou zaobírat. Důvod vzniku tohoto webu je prostý: jeho cíl je stručně seznámit potenciální zájemce o čistokrevná štěňata (i koťata) s praktikami lidí, kteří na „chovu“ oblíbených a módních plemen snadno vydělávají peníze bez ohledu na utrpení zvířat a své vlastní svědomí. Pokud tedy uvažujete o koupi štěněte, prosím věnujte několik minut seznámení se s problematikou chovu zvířat v ČR, s čímž je úzce spojena také problematika psí populace na našem území.

Jednoduše: buďte zodpovědným majitelem! To je totiž zatím jediný spolehlivý způsob bojkotu lidí, kteří týrají zvířata pro peníze. V ČR bohužel zatím není dostatečná legislativa, která by ubohé tvory chránila. Pomoci jim můžete jen vy tím, že se budete k rozhodnutí ohledně pořízení domácího miláčka stavět zodpovědně. Jinými slovy, změna je ve Vašich rukou.

Tito nezodpovědní lidé, kteří doslova chrlí ročně tisíce a tisíce „nekvalitních“ štěňat, jimi zahlcují nabídku na trhu se zvířaty. Velmi mnoho neudaných či nepovedených štěňat končí v útulcích. Také mnoho takových pejsků má vrozené vady a deformace, a jejich vlastnictví se stává pro obyčejného člověka velmi drahým, proto takoví nešťastníci opět končí v útulcích. Množitelé tedy nejen týrají zvířata pro peníze, ale jsou také odpovědni za přeplněné útulky. S nabídkami velmi levných štěňat také bohužel klesají šance psích chudáků v útulcích, že si je někdo adoptuje.

Můžete zde načíst rychle a stručně základní informace o tyranech, kteří si hrají na chovatele či dokonce na chovnou stanici. Pokud Vás tato problematika zaujala, jsou zde i příběhy pejsků zachráněných z množíren, příběhy lidí, kteří s množiteli měli zkušenost.

Nahlášení týrání zvířat